Category: Aktualności

Poznaliśmy Laureatów Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020 [LISTA]

Poznaliśmy Laureatów Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020 [LISTA]

Już po raz dziewiętnasty Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim organizowało prestiżowy konkurs jakim jest „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”. Tegoroczną edycję Patronatem Honorowym objął Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki oraz Ministerstwo Rozwoju. Partnerem Konkursu jest Województwo Podkarpackie.

Członkowie Kapitule to przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Rzeszowa, regionalnej gospodarki, rzeszowskich uczelni, świata mediów, biznesu oraz dyrektorzy banków. Dokonali oni końcowej oceny 119 podkarpackich firm zgłoszonych do udziału w tegorocznej edycji Konkursu.

Ocenianych było kilkanaście wskaźników, wśród nich przychody, rentowność, poziom zatrudnienia, dbałość o pracowników, relacje z kontrahentami, sponsoring, innowacje, nakłady na badania i rozwój oraz eksport. Pod uwagę brane będą również wyniki audytów, które przez ostatnie tygodnie były prowadzone w przedsiębiorstwach.

Konkurs Podkarpacka Nagroda Gospodarcza stanowi doskonałą platformę do zaprezentowania najdynamiczniejszych podmiotów gospodarczych województwa podkarpackiego. Mając w regionie firmy z tak wielkim potencjałem, zarządzane przez kreatywnych menedżerów, konsekwentnie realizujące przyjęte strategie, a zarazem osiągające znakomite wyniki ekonomiczne możemy być pewni, że dzięki ich działalności Podkarpackie staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zarówno pod względem gospodarczym, inwestycyjnym jak i kulturowym.

Ogłoszenie tegorocznych Laureatów Konkursu, w związku z sytuacją epidemiczną nastąpiło w formie online – 12 listopada podczas Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego. Dziękujemy naszym Partnerom: Bank PEKAO S.A., Kancelaria AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu, Olimp Labs, DK Partner, G2A Arena, VCC, Broda e-shops System.

Lista Laureatów Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2020

W KATEGORII FIRMA MIKRO
Statuetka:
• URBAN PROJECT Sp. z o.o.
Wyróżnienie:
• VAN BERDE Sp. z o.o.
• EZTI Edyta Burdzy
• WinDoorMatic Sp. z o.o.

W KATEGORII FIRMA MAŁA
Statuetki:
• MACZKA GROUP Sp. z o.o. Sp.k.
• TELTAR Kobielski i Sech Sp. j.,

Wyróżnienia:
• 1InnoSystems Sp. z o.o.
• KLIMAR Sp. z o.o.
• Cadway -Automotive Sp. z o.o.
• ENERVIGO Sp. z o.o.,
• SANTEX Kazimierz Czapka

W KATEGORII FIRMA ŚREDNIA
Statuetki:
• SEGER CUTTING TOOLS Ozga Mikuszewski Sp.j.
• RYMATEX Sp. z o.o.
Wyróżnienie:
• SPIROFLEX Sp. z o.o.

W KATEGORII FIRMA DUŻA
Statuetki:
• B&P Engineering Sp. z o.o. Sp.

W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE
Statuetka:
• BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o.

NAGRODY SPECJALNE
STATUETKA W KATEGORII FIRMA 5-LECIA
•FIBRAIN Sp. z o.o.

STATUETKA W KATEGORII FIRMA 30-LECIA
• OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o.

FIRMA STATUETKI W KATEGORII 20-LECIA
• ZAKŁADY MAGNEZYTOWE ROPCZYCE S.A.

STATUETKA W KATEGORII INNOWACJE
• ML SYSTEM S.A.

STATUETKA W KATEGORII PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH
• TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Sp. z o.o.

STATUETKA W KATEGORII FIRMA ZAGRANICZNA W POLSCE
• BorgWarner Poland Sp. z o.o.

STATUETKA W KATEGORII EKSPANSJA MIĘDZYNARODOWA
• Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

STATUETKA W KATEGORII CSR
• Voster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII OPIEKA MEDYCZNA
• Centrum Chorób Piersi, Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILA Sp. z o.o., Sp. k.

STATUETKI W KATEGOII MENAGER ROKU
• Janusz Soboń Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.

NAGRODA SPECJALNA na 30-LECIE firmy
• DOBROWOLSCY Sp. z o.o.
• SANTECH Długosz i Wspólnicy Sp. Jawna
• TEKPUD Sp. z o.o.

NAGRODY SPECJALNE NA 40-LECIE FIRMY:
• Podkarpackie Zakłady Mechaniczne Sp. z o.o. Sp.k.

NAJLEPSZE PRODUKTY
1. CHROMOSTAL Daniel Czupik¸ Tryńcza
Balustrady ze stali nierdzewnej i zwykłej malowanej proszkowo
2. Cukiernicza Spółdzielnia ROKSANA, Strzyżów
Bosmanki w czekoladzie
3. In4Poland Sp. z o.o. , Rzeszów
System sterowania oświetleniem przemysłowym SOLLS ACTIVE SKY
4. Janusz Kania AGREGATY PEX-POOL PLUS, Dębica
Kontenerowe laboratorium mikrobiologiczne BSL-3
5. KLIMAR Sp. z o.o., Rudna Mała
Seria wentylacyjnych tłumików akustycznych KPR-TA
6. KRUSZ-MAT Sp. z o.o. Gniewczyna Łańcucka
Piasek 0/2, Żwir 2/16
7. M. Pelczar CHOCOLATIER Anna Pelczar, Korczyna
Kosmiczne praliny
8. OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o. Pustynia/Dębica
CYNKOVir Immuno ™
9. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe “MATEO” Stanisław Cabaj, Dębica
Kluski kolorowe Matusie 400g
10. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo- Handlowe REMIX-OIL Przemysław Remiszewski Przecław,
Specjalistyczna suszarnia typu SS-4.0 do suszenia odpadów komunalnych
11. SANWIL POLSKA Sp. z o.o., Przemyśl
SANMED
12. SILVEXCRAFT Sp. z o.o. Sp. k., Tyczyn
Naszyjnik MON DEFI Drzewo mapa
13. SPIROFLEX Sp. z o.o., Mielec
Centrala z odzyskiem ciepła VENT CLEAR
14. STOLARSTWO Tomasz Wróbel, Wólka Tanewska
Łóżko KARO
15. Voster Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Zarzecze k. Niska
Drzwi ramowe Mobi
16. Zakład Stolarski DREMAR Marcin Socha, Gniewczyna Łańcucka
Drabinka gimnastyczna DREMAR

NAJLEPSZE USŁUGI:
1. 1InnoSystems Sp. z o.o., Rzeszów
Usługa informatyczna polegająca na wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań dla e-biznesu
2. BAMA LOGISTICS Sp. z o.o., Kozłów
Międzynarodowy transport chłodniczy
3. BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o., Rzeszów
Usługi budowlane na terenie kraju
4. BUD-PIS Sp. z o.o. Sp.K. , Mielec
Usługa generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych
5. DROZDBUD Zakład Remontowo-Budowlany, Rymanów Zdrój
Przebudowa i rozbudowa budynku Przedszkola w m. Lubatowa
6. ECO TARNOBRZEG Sp. z o.o., Tarnobrzeg
Dostawa ciepłej wody z ciepła systemowego do budynków mieszkalnych
7. EnMS POLSKA Sp. z o.o., Chorzelów
Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa zgodny z wymaganiami Ustawy z dn. 20 maja 2016
o efektywności energetycznej
8. GWW GRYNHOFF I PARTNERZY RADCOWIE PRAWNI I DORADCY PODATKOWI SPÓŁKA PATRNERSKA, Rzeszów
GWW IP Protect – kompleksowa ochrona własności intelektualnej
9. HEBEN Polska Sp. z o.o., Tarnobrzeg
Konsulting w zakresie BHP i PPOŻ
10. KRUSZ-MAT Sp. z o.o., Gniewczyna Łańcucka
Usługi transportowe samochodami ciężarowymi
11. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych Sp. z o.o., Rzeszów
Administrowanie i zarządzanie nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miasto Rzeszów
12. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Krośnie Sp. z o.o.
Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych
13. Piotr Kamiński, Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska, Rzeszów
PROLEGAL FOOD – kompleksowe doradztwo prawne dla branży spożywczej i FMCG
14. Pracownia Wdzięku i Urody Katarzyna Miszewska, Rzeszów
Depilacja laserowa THUNDER – złoty standard depilacji
15. SB COMPLEX Sp. z o.o. Sp. k., Rzeszów
Usługi budowlane
16. STYROPIANEX Transport Sp. z o.o. Sp. Komandytowa, Stare Miasto/ Leżajsk
Usługi transportowe
17. SUEZ Izolacje Budowlane Sp. z o.o., Rzeszów
Doradztwo techniczne
18. TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Sp. z o.o., Tarnobrzeg
Analizy laboratoryjne wody i ścieków
19. UNION PARTS Sp. z o.o., Nagoszyn
Sklep Internetowy brakecenter.rotinger.com
20. URBAN PROJECT Sp. z o.o., Rzeszów
Projektowanie architektoniczne w technologii BIM w oparciu o modelowanie profilu Inwestora
21. VERASHAPE Sp. z o.o. Sp.k., Tajęcina
SERVICES

Trwa transmisja – Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2020 [LIVE]

Trwa transmisja – Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2020 [LIVE]

12 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena odbywa się Podkarpacki Kongres Gospodarczy połączony ze zwieńczeniem tegorocznej edycji Konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020. Wydarzenie, w związku z sytuacją epidemiczną odbędzie się całkowicie w formie online.

Transmisja online – 12 listopada

Program:

DZIEŃ I 12 listopada

Start

Koniec

czas

09:00

09:15

00:15

OTWARCIE, rozpoczęcie

Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Kamil Szymański CWK Operator, Prezes Paweł Zając Centrum Promocji Biznesu i 

10:05

10:25

00:20

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ I

Wręczenie nagród firmy mikro

10:25

10:30

00:05

Zapowiedź panelu

11:20

11:35

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ II

Wręczenie nagród firmy małe I i małe II

12:30

12:45

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ III

Wręczenie nagród firmy średnie I i średnie II

13:40

13:55

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ IV

Wręczenie nagród: firmy duże, nagrody dodatkowe, jubileusze

14:50

15:05

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ V

Wręczenie nagród usługi i produkty

15:05

15:15

00:10

Podsumowanie i  wręczenie certyfikatów Programu „Smaczne bo Podkarpackie”

 

 

 

Zwieńczenie XIX edycji Konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020

Zwieńczenie XIX edycji Konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020

W dniach 12-13 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena odbędzie się Podkarpacki Kongres Gospodarczy połączony ze zwieńczeniem tegorocznej edycji Konkursu “Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2020. Wydarzenie, w związku z sytuacją epidemiczną odbędzie się całkowicie w formie online.

Transmisja online – 12 listopada

Program:

DZIEŃ I 12 listopada

Start

Koniec

czas

09:00

09:15

00:15

OTWARCIE, rozpoczęcie

Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Kamil Szymański CWK Operator, Prezes Paweł Zając Centrum Promocji Biznesu i 

09:15

10:05

00:50

Panel: Gospodarka, biznes, ludzie – Podkarpacie 2021

Power speech – Adam Abramowicz – Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
Power speech – Łukasz Cywiński – Nauczyciel akademicki w Katedrze Ekonomii i Finansów
WSIiZ oraz specjalista ds. badań w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie
Power speech – Minister Robert Tomanek – Podsekretarza Stanu
w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii
Power speech – Tomasz Bek Partner, radca prawny Kancelaria
AXELO Ostrowski Domagalski i Wspólnicy sp. k.

10:05

10:25

00:20

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ I

Wręczenie nagród firmy mikro

10:25

10:30

00:05

Zapowiedź panelu

10:30

11:20

00:50

Panel: Jak wykorzystać kryzys do wzrostu efektywności kosztowej

Moderator:
Mariusz Kwolek – Partner w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych
sp. p.
Prelegenci:
Jan Domański – dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Eurocash
Wiesław Kenar – Mateo Dębica
Urszula Rowińska – Biurowe Rewolucje UrsaGO
Wojciech Ławniczak – Design, Strategy & Innovation Very Human Services
Piotr Palutkiewicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Prawa i Legislacji w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców
Marek Wzorek – CEO & Founder, Executive Coach, Lidership Mentor ecoCoach

11:20

11:35

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ II

Wręczenie nagród firmy małe I i małe II

11:35

11:40

00:05

Zapowiedź panelu

11:40

12:30

00:50

Panel: Zastosowanie nowoczesnych technologii w branży Horeca

Moderator:
Ryszard Skotniczy – Właściciel Dwór Kombornia Hotel & SPA
Prelegenci:
Michał Ręczkowicz – Prezes Zarządu Prime Bit Games S.A.
Michał Kozak – Prezes Zarządu Hotelu Arłamów
Łukasz Cyrwus – Hospitality & LED Vertical Account Manager ID w LG Electronics Polska
Wojciech Fronczak – General Manager w Hilton Garden Inn, Dyrektor Regionalny w Izba
Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego

12:30

12:45

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ III

Wręczenie nagród firmy średnie I i średnie II

12:45

12:50

00:05

Zapowiedź panelu

12:50

13:40

00:50

Panel: Wyzwania w energetyce szansą rozwoju dla Podkarpacia

Moderator:
Wojciech Grzybała – Prezes Zarządu Great Solar
Prelegenci:
Dawid Cycoń – Prezes Zarządu ML System S.A.
Mariusz Ruszel – Prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza

13:40

13:55

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ IV

Wręczenie nagród: firmy duże, nagrody dodatkowe, jubileusze

13:55

14:00

00:05

Zapowiedź panelu

14:00

14:50

00:50

Panel: Jak zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed COVID-19

Moderator:
Piotr Kamiński – Partner zarządzający w w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria
Radców Prawnych sp. p.
Prelegenci:
Dr Gabriela Skorwider – Tucka, Dy. ds. medycznych MEDYK
Piotr Bereziewicz – CEO & Founder – Aberit Sp z o.o., CEO & Founder – B8SoftwareHouse
LLC, Ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju
Barbara Kiełt – Okręgowy Inspektor Pracy – Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie

14:50

15:05

00:15

PODKARPACKA NAGRODA GOSPODARCZA – CZEŚĆ V

Wręczenie nagród usługi i produkty

15:05

15:15

00:10

Podsumowanie i  wręczenie certyfikatów Programu „Smaczne bo Podkarpackie”

15:15

15:20

00:05

Zakończenie I dnia kongresu

 

DZIEŃ II 13 listopada

Start

Koniec

czas

09:00

09:10

00:10

OTWARCIE

09:10

10:00

00:50

Panel: Samowystarczalność energetyczna gminy

Moderator:
Janusz Fic – Prezes Zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Sp. z o.o.
Prelegenci:
Zdzisław Syzdek – Członek Zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Sp. z o.o.
Daniel Raczkiewicz – Doradca Zarządu IEN Energy Sp. z o.o.
Bartosz Romowicz – Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Maciej Socha – SPLAST

10:00

10:10

00:10

Zapowiedź panelu

10:10

11:00

00:50

Panel: Funkcjonowanie ciepłownictwa w obecnych – dynamicznie zmieniających się warunkach

Moderator:
Janusz Fic – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie
Sp. z o.o.
Prelegenci:
Bogusław Regulski – Wiceprezes Zarządu IGCP
Tomasz Wróbel – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Dębicy
Wojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśla
Waldemar Bąk – Dyrektor techniczny Hotelu Arłamów

11:00

11:10

00:10

Zapowiedź panelu

11:10

12:00

00:50

Panel: Czy woda to towar deficytowy?

Moderator:
Janusz Fic – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie
Sp. z o.o.
Prelegenci:
dr inż. Tadeusz Rzepecki – Przewodniczący Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”,
Prezes Zarządu Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o.,
prof. dr hab. inż. Daniel Słyś – Profesor, kierownik Katedry Infrastruktury i Gospodarki Wodnej
na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej.
Szymon Stapiński – Burmistrz Gminy Brzozów
dr inż. Wojciech Szpakowski – Gdańskie Wody Sp. z o.o

12:00

12:10

00:10

Zapowiedź panelu

12:10

13:00

00:50

Panel: Gospodarka odpadami – czy może być taniej ?

Moderator:
Janusz Fic – Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie
Sp. z o.o.
Prelegenci:
Tadeusz Kępski – Dyrektor Techniczny PGE EC S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie
Michał Dąbrowski – Przewodniczący Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
Adam Dziedzic – Wójt Gminy Świlcza
Sławomir Progorowicz – Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie

13:10

Zakończenie II dnia kongresu
Gala Biznesu i Samorządu przełożona. Nowa data wkrótce

Gala Biznesu i Samorządu przełożona. Nowa data wkrótce

Szanowni Państwo, nasi Klienci i Partnerzy,

w związku z panującą sytuacją epidemiczną w Polsce i obowiązywaniem “Strefy czerwonej”, jesteśmy zmuszeni przełożyć termin Gali Biznesu i Samorządu, która była zaplanowana na 29 października br.

O szczegółach i nowej dacie wydarzenia poinformujemy wkrótce. A tak prezentują się przygotowane statuetki dla naszych laureatów.