Konkurs rozstrzygany jest w sześciu kategoriach firm:

1. Polskie przedsiębiorstwo – udział kapitału polskiego stanowi min. 51%:

Kategoria – firmy mikro – 26 firm zgłoszonych do konkursu (1-10 osób):

Statuetka:

  • „BBT” Sp. z o.o. z Rzeszowa

Wyróżnienia:

  • „BOSZ” Szymanik i wspólnicy Sp. J z Olszanicy
  • P.P.H. „ALKOR” Sp.J z Przemyśla, GEOTECH Sp. z o.o. z Rzeszowa

Kategoria – firmy małe – 27 firm zgłoszonych do konkursu (11-25 osób):

Statuetki nie przyznano

Wyróżnienia:

  • DANREX SERVICE S.C. z Jarosławia
  • Bimex-BÖLLHOFF Sp. z o.o.z Krzemienicy
  • PPHU „AGMAR” z Chwałowic
  • MEGAROLEX Spółka z o.o. z Jasionki

Kategoria – firmy małe II – 23 firmy zgłoszonych do konkursu (26-50 osób):

Statuetka:

  • STELMET Sp. z o.o. z Pstrągowej
  • „HYBRES” Sp. z o.o. z Rzeszowa

Wyróżnienia:

  • GREINPLAST Podkarpacie Sp. z o.o. z Krosna
  • „EURO-EKO” Sp. z o.o. z Mielca
  • TRANS-POŁUDNIE Sp. z o.o. z Dębicy

Kategoria – firmy średnie – 32 firm zgłoszonych do konkursu (51-250 osób):

Statuetka:

  • „KWARCSYSTEM” Sp. z o.o. z Rudnej Małej

Wyróżnienia:

  • FTH „ANKOL” z Chorzelowa
  • „TASTA Armatura” Spółka z o.o. ze Stalowej Woli
  • EADS PZL „WARSZAWA –OKĘCIE” SA Zakład Usług Agrolotniczych z/s w Mielcu,
  • OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.

Kategoria – firmy duże – 17 firm zgłoszonych do konkursu (powyżej 250 osób):

Statuetka:

  • HENRYK BURY – MIELEC Sp. z o.o.

Wyróżnienia:

  • ZAKŁADY CHEMICZNE „Siarkopol” TARNOBRZEG sp. z o.o.
  • SURET Sp. z o.o. z Dębicy
  • Zakłady Chemiczne „ORGANIKA SARZYNA” S.A.

2. Przedsiębiorstwo zagraniczne w Polsce – 8 firm zgłoszonych do konkursu (udział kapitału zagranicznego stanowi min. 51%.):

Statuetka:

  • GPR GUMA I PLASTIK RECYCLING Sp. z o.o. z Zarzecza

Wyróżnienia:

  • „LINGLIN POLAND” Sp. z o.o. z Białej
  • Carbon Black Polska Sp. z o.o. z Jasła
  • Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o.
  • REWA Sp. z o.o. z Woli Rafałowskiej

3. Gospodarstwo rolne (11 zgłoszeń):

Statuetka:

  • Zakład Doświadczalny Instytut Zootechniki Odrzechowa k/Rymanowa

Wyróżnienia:

  • Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej
  • Specjalistyczne Gospodarstwo Sadownicze Szeliga Marian – Żurawica

4. Eksporter (12 firm spośród uczestników ubiegało się o tytuł):

Statuetka:

  • EADS PZL „WARSZAWA –OKĘCIE” S.A. Zakład Usług Agrolotniczych z/s w Mielcu

Wyróżnienie:

  • Zakłady Chemiczne „ORGANIKA SARZYNA” S.A.

5. Nagroda Specjalna – Firma Pięciolecia (13 firm spośród uczestników ubiegało się o tytuł):

Statuetki:

  • SURET Sp. z o.o. z Dębicy
  • OMEGA Pilzno ITiS Godawski & Godawski Sp. z o.o.

6. Nagroda Specjalna Kapituły

za obronę samodzielności energetyki podkarpackiej jako budujący przykład ochrony interesów wojewodztwa podkarpackiego:

  • Rzeszowski Zakład Energetyczny S.A. z Rzeszowa
  • Elektrownia “Stalowa Wola” S.A. ze Stalowej Woli
  • ENESTA Sp. z o.o. ze Stalowej Woli

w uznaniu za 30 letni wkład w rozwój gospodarczy województwa podkarpackiego, wiarygodność, profesjonalizm oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej:

  • Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A. z Ropczyc

za wytrwałość w dążeniach do ochrony interesów firmy, pracowników i plantatorów z województwa podkarpackiego:

  • HORTINO Zakład Przetwórstwa Owocowo-warzywnego Leżajsk Sp. z o.o.