Program Gali – 28 listopada

Program Gali – 28 listopada

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że tegoroczna Gala Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu „Smaczne bo Podkarpackie” będzie miała miejsce 28 listopada 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena.

Uprzejmie prosimy o zarezerwowanie czasu na to wydarzenie. Mamy nadzieję gościć Państwa tego dnia.

Program Gali:

14:00 Prezentacja produktów spożywczych Laureatów Programu „Smaczne bo Podkarpackie” 2019,
lunch powitalny

15:00 Rozpoczęcie Gali, powitanie przybyłych Gości,
prezentacja tegorocznej edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

15:15 Ogłoszenie wyników Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

16:30 Ogłoszenie wyników Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” 2019

17:00 Wystąpienie zaproszonych Gości

17:15 Część Artystyczna: Filharmonia Futura – widowisko muzyczne Symphonica

18:30 Bankiet

Oficjalne rozpoczęcie Gali nastąpi o godz. 15:00. Na zakończenie części oficjalnej Imprezy wystąpi niesamowita Filharmonia Futura www.filharmoniafutura.pl z koncertem „Symphonica” https://youtu.be/7tIXkn1dMQQ?t=11 zaś w części nieoficjalnej rzeszowski zespół the Freeborn Brothers www.freebornbrothers.com https://youtu.be/uhFV4zWAb1E

Filharmonia Futura – koncert Symphonica

Symphonica jest pierwszą autorską produkcją Filharmonii Futura. Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej (Rzeszów) 14 września 2014 roku. Od tego czasu projekt wystawiany jest w większości sal koncertowych w Polsce. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów. Pomysł na widowisko opiera się na zaprezentowaniu wybranego repertuaru “muzycznych gigantów” lat 80’ i 90’ związanych z nurtem muzyki rockowej, metalowej i grunge. Wszystkie kompozycje są przearanżowane pod kątem użytego instrumentarium – instrumenty smyczkowe, fortepian, loopy. Jednak pozostawienie w składzie klasycznej “sekcji” (bębny, bas, gitara) powoduje, że utwory nie tracą swojego charakterystycznego, mocnego brzmienia. Naturalnym jest jednak to, że są to odmienne interpretacje nie będące dosłownymi cytatami, co stanowi o oryginalności projektu.

Ciekawostką jest wykorzystanie w koncercie repertuaru klasycznego. W interpretacji Sylwii Lorens można usłyszeć m.in. słynną “Habanerę” z opery Carmen G.Bizeta. W tym przypadku rockowa aranżacja znacznie odbiega od oryginału. Skład solistów ulegał zmianom. W pierwszych koncertach udział brał m.in. Mateusz Ziółko. W 2015 dołączył Ernest Staniaszek, a rok później Małgorzata Ostrowska.

Obecnie podstawowy skład to: Damian Ukeje, Sylwia Lorens, Michał Gasz, Monika Pilarczyk/Martyna Pawłowska, Kamil Skicki (skrzypce solo).

W roli tancerki (tytułowej Symphonici) występuje Agata Kamykowska.

Skład zespołu instrumentalnego: Jakub Żytecki – gitara, Łukasz Adamczyk – bas, Mirosław Hady – bębny, Michał Wierba – piano oraz zespół smyczkowy Filharmonii Futura.

Autorem wizualizacji jest Szymon Kamykowski. Autorem pomysłu, aranżerem i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Mikołaj Blajda, a za jego produkcję odpowiada Sylwia Lorens.

Podczas naszej Gali usłyszycie Państwo:

1. SMOKE ON THE WATER (Deep Purple)
2. PHANTOM IN THE OPERA (Nightwish)
3. SMELLS LIKE TEEN SPIRIT (Nirvana)
4. RUN TO THE HILLS (Iron Maiden)
5. I DON’T WANNA MISS A THING (Aerosmith)
6. NOTHING ELSE MATTERS (Metallica)
7. TANIEC Z SZABLAMI (“Upiór w Operetce”)
8. HABANERA (G. Bizet)
9. ENTER SANDMAN (Metallica)
10. UNFORGIVEN (Metallica)
11. HIGHWAY TO HELL (AC/DC)
12. WHISKEY IN THE JAR (Metallica)
13. THUNDERSTRUCK (AC/DC)
14. THE FINAL COUNTDOWN (Europe)

the Freeborn Brothers

Zespół to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.