Pierwsze obrady Kapituły Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej [FOTO]

Pierwsze obrady Kapituły Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej [FOTO]

2 sierpnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyły się pierwsze obrady Kapituły Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”, podczas której zgłoszone dotychczas przedsiębiorstwa zostały poddane ocenie.

20 przedstawicieli m.in. Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Rzeszowa, regionalnej gospodarki, rzeszowskich uczelni, świata mediów, biznesu, dyrektorzy banków, dokonali wstępnej oceny blisko 150 firm zgłoszonych do udziału w tegorocznej edycji Konkursu.

Ocenianych jest kilkanaście wskaźników, wśród nich przychody, rentowność, poziom zatrudnienia, dbałość o pracowników, relacje z kontrahentami, sponsoring, innowacje, nakłady na badania i rozwój oraz eksport.

Prezes Centrum Promocji Biznesu Paweł Zając – organizator Konkursu podkreślił, że w podkarpackiej gospodarce dzieje się dobrze i firmy, które startują w tegorocznej edycji Nagrody odznaczają się znakomitymi wynikami gospodarczymi.

Uroczyste ogłoszenie laureatów będzie miało miejsce w październiku br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.