Filharmonia Futura oraz the Freeborn Brothers gwiazdami Gali Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

Filharmonia Futura oraz the Freeborn Brothers gwiazdami Gali Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że tegoroczna Gala Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” i Programu „Smaczne bo Podkarpackie” będzie miała miejsce 28 listopada 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena.

Uprzejmie prosimy o zarezerwowanie czasu na to wydarzenie. Mamy nadzieję gościć Państwa tego dnia.

Program Gali:

14:00 Prezentacja produktów spożywczych Laureatów Programu „Smaczne bo Podkarpackie” 2019,
lunch powitalny

15:00 Rozpoczęcie Gali, powitanie przybyłych Gości,
prezentacja tegorocznej edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza”

15:15 Ogłoszenie wyników Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

16:30 Ogłoszenie wyników Programu Certyfikującego „Smaczne bo Podkarpackie” 2019

17:00 Wystąpienie zaproszonych Gości

17:15 Część Artystyczna: Filharmonia Futura – widowisko muzyczne Symphonica

18:30 Bankiet

Oficjalne rozpoczęcie Gali nastąpi o godz. 15:00. Na zakończenie części oficjalnej Imprezy wystąpi niesamowita Filharmonia Futura www.filharmoniafutura.pl z koncertem „Symphonica” https://youtu.be/7tIXkn1dMQQ?t=11 zaś w części nieoficjalnej rzeszowski zespół the Freeborn Brothers www.freebornbrothers.com https://youtu.be/uhFV4zWAb1E

Filharmonia Futura – koncert Symphonica

Symphonica jest pierwszą autorską produkcją Filharmonii Futura. Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej (Rzeszów) 14 września 2014 roku. Od tego czasu projekt wystawiany jest w większości sal koncertowych w Polsce. Obejrzało go już ponad 60 tysięcy widzów. Pomysł na widowisko opiera się na zaprezentowaniu wybranego repertuaru “muzycznych gigantów” lat 80’ i 90’ związanych z nurtem muzyki rockowej, metalowej i grunge. Wszystkie kompozycje są przearanżowane pod kątem użytego instrumentarium – instrumenty smyczkowe, fortepian, loopy. Jednak pozostawienie w składzie klasycznej “sekcji” (bębny, bas, gitara) powoduje, że utwory nie tracą swojego charakterystycznego, mocnego brzmienia. Naturalnym jest jednak to, że są to odmienne interpretacje nie będące dosłownymi cytatami, co stanowi o oryginalności projektu.

Ciekawostką jest wykorzystanie w koncercie repertuaru klasycznego. W interpretacji Sylwii Lorens można usłyszeć m.in. słynną “Habanerę” z opery Carmen G.Bizeta. W tym przypadku rockowa aranżacja znacznie odbiega od oryginału. Skład solistów ulegał zmianom. W pierwszych koncertach udział brał m.in. Mateusz Ziółko. W 2015 dołączył Ernest Staniaszek, a rok później Małgorzata Ostrowska.

Obecnie podstawowy skład to: Damian Ukeje, Sylwia Lorens, Michał Gasz, Monika Pilarczyk/Martyna Pawłowska, Kamil Skicki (skrzypce solo).

W roli tancerki (tytułowej Symphonici) występuje Agata Kamykowska.

Skład zespołu instrumentalnego: Jakub Żytecki – gitara, Łukasz Adamczyk – bas, Mirosław Hady – bębny, Michał Wierba – piano oraz zespół smyczkowy Filharmonii Futura.

Autorem wizualizacji jest Szymon Kamykowski. Autorem pomysłu, aranżerem i kierownikiem artystycznym przedsięwzięcia jest Mikołaj Blajda, a za jego produkcję odpowiada Sylwia Lorens.

Podczas naszej Gali usłyszycie Państwo:

1. SMOKE ON THE WATER (Deep Purple)
2. PHANTOM IN THE OPERA (Nightwish)
3. SMELLS LIKE TEEN SPIRIT (Nirvana)
4. RUN TO THE HILLS (Iron Maiden)
5. I DON’T WANNA MISS A THING (Aerosmith)
6. NOTHING ELSE MATTERS (Metallica)
7. TANIEC Z SZABLAMI (“Upiór w Operetce”)
8. HABANERA (G. Bizet)
9. ENTER SANDMAN (Metallica)
10. UNFORGIVEN (Metallica)
11. HIGHWAY TO HELL (AC/DC)
12. WHISKEY IN THE JAR (Metallica)
13. THUNDERSTRUCK (AC/DC)
14. THE FINAL COUNTDOWN (Europe)

the Freeborn Brothers

Zespół to zupełnie unikatowe zjawisko na polskiej scenie muzycznej. W swojej muzyce łączą z powodzeniem brzmienie banjo z południa USA z melancholijnym akordeonem i żywiołową, bałkańską orkiestrą dętą. Ich występy to prawdziwy cyrk osobliwości, który porywa publiczność do szalonej zabawy, pełen teatralnej i kabaretowej atmosfery oraz niewyczerpanych pokładów energii i improwizacji.