Drugie obrady Kapituły Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

Drugie obrady Kapituły Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019

29 października 2019 roku w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się druga i zamykająca tegoroczne obrady Kapituła Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2019, podczas której zgłoszone dotychczas przedsiębiorstwa zostały poddane finalnej ocenie i wyłonieni zostali tym samym laureaci i wyróżnieni.

Członkowie Kapitule to przedstawiciele m.in. Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Rzeszowa, regionalnej gospodarki, rzeszowskich uczelni, świata mediów, biznesu oraz dyrektorzy banków. Dokonali oni końcowej oceny 154 podkarpackich firm zgłoszonych do udziału w tegorocznej edycji Konkursu.

Ocenianych było kilkanaście wskaźników, wśród nich przychody, rentowność, poziom zatrudnienia, dbałość o pracowników, relacje z kontrahentami, sponsoring, innowacje, nakłady na badania i rozwój oraz eksport. Pod uwagę brane będą również wyniki audytów, które przez ostatnie tygodnie były prowadzone w przedsiębiorstwach.

Prezes Centrum Promocji Biznesu Paweł Zając – organizator Konkursu podkreślił, że w tym roku rywalizacja w poszczególnych kategoriach była bardzo zacięta. Przedsiębiorstwa przeżywają dobry czas i widać to po osiąganych wynikach. Firmy odznaczają się znakomitymi wynikami gospodarczymi i przekłada się to na inwestycje oraz zatrudnienie.

Ogłoszenie laureatów będzie miało miejsce 28 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce podczas uroczystej Gali.