Zakład Metalowy Adam Krępa

Zakład Metalowy Adam Krępa

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło, że znaleźliśmy się w gronie Laureatów Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem motywacja do jeszcze większej pracy.

Zakład Metalowy Adam Krępa jest rodzinną firmą z długoletnią tradycją. Zajmujemy się obróbką plastyczną i obróbką skrawania metali. Działamy głównie w branży motoryzacyjnej, lotniczej i meblowej. Siedziba firmy znajduje się w bliskiej odległości od Mielca i Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park.

Sukces naszej firmy opiera się przede wszystkim na ludziach. Jesteśmy zespołem. Wiedza i umiejętności naszych pracowników oraz ciągłe doskonalenie sprawia, że cechuje nas niezawodność i przede wszystkim jakość wykonywanych produktów.

Posiadamy nowoczesny, kompleksowo wyposażony park maszynowy z zapleczem technologicznym i konstrukcyjnym, dzięki którym możemy produkować zaawansowane technologicznie wyroby. Ponad 30-letnia obecność na rynku pozwoliła nam pokazać się jako solidny partner do współpracy. Jakość,  terminowość oraz wiedza zdobyta na przestrzeni lat sprawiły, że nasze wyroby spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów oraz gwarantują sprawność i niezawodność przez wiele lat. Potwierdzają to sami klienci.

Firma stawia na automatyzację i optymalizację procesów. Inwestujemy w technologie o niskiej emisji CO2. Wdrożone przez nas technologie charakteryzują się niskim zużyciem materiału oraz bardzo niską produkcją odpadów.

Rok 2021 zdecydowanie możemy uznać za udany. Pomimo trwającej pandemii osiągnęliśmy wszystkie wyznaczone przez nas cele. Zanotowaliśmy planowany wzrost produkcji, wszystkie zaplanowane inwestycje odbyły się zgodnie z harmonogramem. Powiększyliśmy park maszynowy o kolejne centra obróbcze. Przeprowadziliśmy dużo zmian organizacyjnych i  uniknęliśmy kryzysu w sferze pracowniczej.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza firma ciągle się rozwijała. Planujemy obecnie rozbudowę hali produkcyjnej o ok.1000m2 oraz powiększenie infrastruktury firmy o innowacyjne linie produkcyjne. Od 2016r. współpracujemy z Ośrodkami Naukowymi oraz Badawczo – Rozwojowymi w zakresie opracowywania nowych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań. Należymy do wielu organizacji gospodarczych.

Jesteśmy pewni, że w przyszłości nasza firma będzie dalej rozwijać się dynamicznie i wdroży nowe technologie, które przyczynią się do rozwoju regionu.

 

Z poważaniem

 

Adam Krępa

Właściciel firmy

 

ZAKLAD METALOWY ADAM KRĘPA – OPIS FIRMY

 

Data rozpoczęcia działalności gospodarczej: 27-12-1990.

Wcześniej firmę prowadził Tadeusz Krępa

Zakład Metalowy Adam Krępa jest rodzinną firmą z historią sięgającą do 1975 r. Od początku istnienia firma zajmowała się obróbką metali. Obecny właściciel Adam Krępa przejmując firmę od ojca Tadeusza rozszerzył profil działalności na narzędziowy.

Tradycję w firmie kontynuuje syn Grzegorz.

Obecnie Zakład Metalowy Adam Krępa podzielony jest na trzy działy.

  1. Narzędziownia – zajmuje się produkcją narzędzi, przygotowaniem i automatyzacją procesów produkcyjnych. Dział ten obejmuje również badania i rozwój zarówno firmy, jak i naszych klientów. Opatentowane zostało stanowisko badawcze szyb samochodowych, a w trakcie opatentowania są kolejne dwa rozwiązania.
  2. Produkcja wykrawanie, tłoczenie – zautomatyzowana, seryjna produkcja na prasach. Dzięki autorskiemu programowi kontroli jakości spełniamy wymagania klientów.
  3. Produkcja seryjna dla branży tytoniowej na centrach tokarskich CNC. Celem firmy do końca 2022 r. jest całkowita automatyzacja produkcji, zgodnie z domeną Przemysłu 4.0

Zakład może pochwalić się doskonale wykształconą, młodą kadrą pracowniczą oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Posiadamy 14 maszyn CNC, w tym 5 maszyn z obróbką symultaniczną wieloosiową, elektrodrążarkę drutową i wgłębną. Maszyną, która w szczególności wyróżnia firmę jest płynne 5-osiowe centrum obróbcze pozwalające na precyzyjną obróbkę detali o gabarytach 4,2×2,6m. Kontrola jakości wyrobu odbywa się w doskonale wyposażonym laboratorium pomiarowym. W 2021 roku zakład zakupił współrzędnościową maszynę pomiarową CNC umożliwiającą pomiar tak dużych detali.

Z myślą o nowych inwestycjach, w 2020 r. rozbudowano halę produkcyjną o kolejne 500m2 oraz wybudowano halę magazynową 360m2. Planowana jest dalsza rozbudowa.

Chcemy, aby nasza firma ciągle się rozwijała dlatego od 2016r. współpracujemy z Ośrodkami Badawczo-Rozwojowymi m.in. z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w zakresie opracowywania nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Zakład Metalowy Adam Krępa wdraża kolejne innowacyjne rozwiązania opracowane we własnej placówce B+R.

Obecnie firma jest w trakcie uruchomienia produkcji ramieni napędowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Inwestycja o wartości ponad 5mln zł.