EXTREGO Sp. z o.o.

EXTREGO Sp. z o.o.

Praca w branży transportu, spedycji i logistyki (TSL) wiąże się z ciągłymi wyzwaniami, pozwalającymi na skuteczne planowanie i realizowanie operacji logistycznych. Extrego Sp. z o.o. od ponad 4 lat zmienia rzeczywistość rozwijając usługi specjalistycznych transportów międzynarodowych. Wyróżnienie Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej to ogromny zaszczyt, który nie miałby miejsca bez pracy i poświęcenia naszych pracowników – zarówno w dzień, jak i w nocy.

Historia naszej firmy to opowieść o ludziach, którzy kierowani swoją specjalistyczną wiedzą chcieli stworzyć firmę dbającą o standard, jakość i rzetelność w bardzo nieprzewidywalnej branży. Firma Extrego specjalizuje się w przewozach transportu krytycznego oraz farmaceutycznego. Te dwie nisze transportowe wiążą się z szeregiem zezwoleń, certyfikatów, nieustannej kontroli jakości i dbania o standard na najwyższym poziomie. Nasze zlecenia znacznie różnią się od standardowych przewozów logistycznych. Czas wykonania usługi jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu zlecenia. 

W ostatnim czasie znacznie rozszerzyliśmy działalność, zyskaliśmy nowe certyfikaty i utrzymaliśmy wyróżnienia z poprzednich lat. Szczególnie cieszą nas kluczowe w tej branży certyfikaty: FIATA, WCA Time Critical, Creditreform-Solvency Credibility, EcoVadis-Silver Medal, Certyfikat Wielki Modernizator 2022 czy Certyfikat Opieki Serwisowej Thermo King „Comfort Plus.

Aktualny kryzys gospodarczy, pełen nieprzewidywalności i obaw, pokazał dobitnie polskim firmom transportowym, że nic nie jest pewne. Wysokie ceny paliwa oraz rosnąca inflacja sprawiły, że firmy musiały szybko dostosowywać się do nowych realiów rynkowych.

Napawa mnie dumą fakt, że Extrego dynamicznie się rozwija pomimo sytuacji na rynkach światowych. Zaświadcza o tym między innymi wyróżnienie certyfikatem Creditreform – Solvency Credibility, który potwierdza wysoką zdolność kredytową i autentyczność płatniczą naszej firmy. W minionym roku otrzymaliśmy indeks „bardzo dobra zdolność płatnicza” – to druga najwyższa wartość indeksu z ośmiu możliwych!

Jako zarządzający firmą, pragnę serdecznie podziękować naszym pracownikom, zarówno kierowcom, jak i osobom z biura. Wykonują oni ciężką pracę, która składa się na sukces całej firmy. Te 4 lata działalności to dopiero początek naszej ekspansji. Serdecznie dziękujemy za nagrodę i gratulujemy wszystkim współnominowanym, życząc jak najwięcej osiągnięć w Waszych branżach!

Wojciech Brzykowski – Prezes Zarządu Extrego Sp. z o.o. 

 

Extrego Sp. z o.o. to firma transportowa ukierunkowana na przewozy specjalistyczne: transport krytyczny oraz farmaceutyczny. Jednym z wyróżników naszej firmy jest bez wątpienia własna, nowoczesna flota wyposażona w systemy antywłamaniowe, rozbudowany system monitorowania pojazdów oraz dopracowane procedury na wypadek nagłych zdarzeń transportowych. 

Tylko w 2022 roku wykonaliśmy 25036 zleceń transportowych, z czego blisko 5000 z nich dotyczyło transportu farmaceutycznego. Dodatkowo, ogromnie cieszą nas wyróżnienia w postaci nagród takich jak: Podkarpacka Nagroda Gospodarcza w 3 kategoriach, Gazele Biznesu, Gepardy Biznesu oraz Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Specjalistyczne przewozy są wymagającym, pełnym wyzwań segmentem transportowym. Priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo wożonych materiałów, stąd dbałość o zabezpieczenia pojazdów m.in. poprzez wdrożenie technologii BDI, monitoring pojazdów 24/7 (control tower) i szeroko rozumianą telematykę transportową. Zastosowane rozwiązania pozwalają kontrolować zdalnie temperaturę przewozu i mapować przestrzeń magazynową. 

Stała praca nad utrzymaniem wysokiej jakości, zaowocowała również certyfikatami: FIATA, WCA Time Critical, Creditreform-Solvency Credibility, EcoVadis-Silver Medal, certyfikat Wielki Modernizator 2022 oraz certyfikatem opieki serwisowej Thermo King „Comfort Plus”.

To dopiero początek. Wiemy, że z roku na rok Extrego będzie się rozwijać i łączyć potencjał technologii z metodami organizacji pracy dla zapewnienia najwyższej jakości obsługi transportowej w najbardziej wymagających procesach logistycznych.