Edycja 2017

Edycja 2016

Edycja 2015

Edycja 2014

Edycja 2013

Laureaci

Aktualności

Sponsor i Partner Główny Konkursu:

Bank Pekao

Poniedziałek, 15 Maja 2017 r.

Korzyści z udziału w PNG

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza to jedyny konkurs w naszym województwie z tak długą, bo 15-letnią tradycją. Wyróżnia firmy z naszego regionu za dynamiczny rozwój, innowacyjność, zaangażowanie i promowanie Podkarpacia w Polsce i na świecie. Te, które biorą udział w konkursie pierwszy raz, pytają, co zresztą oczywiste, dlaczego warto się do niego zgłosić. Odpowiadamy...

Dr Paweł Krzyworzeka z Katedry Zarządzania Międzynarodowego w Akademii Leona Koźmińskiego, który swego czasu badał temat nagród biznesowych, doszedł do wniosku, że firmy w Polsce chętnie chwalą się prestiżowymi laurami, wzmacniając swoją markę. Niektóre na swoich stronach internetowych mają nawet specjalne zakładki, w których znajdziemy informacje o zdobytych nagrodach, tytułach, wyróżnieniach. Badacz z Akademii Leona Koźmińskiego zaznaczył, że nagrody gospodarcze czy biznesowe są skutecznym narzędziem budowania tożsamości i dobrego wizerunku nowych branż, grup zawodowych, dziedzin. Ponadto firmy stają się autorytetami, przedsiębiorstwami z dobrymi praktykami, które warto naśladować. Jednym słowem: wyznaczają standardy w branży.

Jakie korzyści mają firmy z naszego województwa, które biorą udział w Podkarpackiej Nagrodzie Podkarpackiej?

 1. Podkarpacka Nagroda Gospodarcza z 15-letnią tradycją to ekskluzywne wyróżnienie gospodarcze w południowej Polsce. Przez te lata udział w konkursie wzięło prawie 2 tysiące najprężniej działających na Podkarpaciu firm.
 2. Prestiż najwyższych władz wojewódzkich. Wojewoda i marszałek jako członkowie kapituły i osoby wręczające nagrody doceniają wkład firm w rozwój naszego regionu.
 3. O tym, kto uzyska tytuł, decydują samorządowcy, w tym marszałek, wojewoda oraz prezydenci podkarpackich miast, eksperci z dziedziny gospodarki i biznesu, przedsiębiorcy, patroni medialni, rektorzy, urzędy pracy, inspektorzy sanitarni, dyrektorzy banków itp. To grono 40 osób, które znają świat biznesu i gospodarki.
 4. Jasne, czytelne i konkretne kryteria przyznawania nagród, w tym rentowność sprzedaży, innowacyjność technologii, dynamika i struktura zatrudnienia, dbałość o pracownika, wpływ na środowisko, działalność charytatywna, jakość produktów, pozycja rynkowa itp.
 5. Szerokie grono patronów medialnych skupionych wokół PNG to pewność, że o firmach biorących udział w konkursie dowie się całe Podkarpacie i ich potencjalni klienci.
 6. Rozwijający się dział marketingu i public relations organizatora to gwarancja, że o uczestnikach konkursu będzie głośno również w Internecie.
 7. Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń, a także zacieśnienie współpracy między firmami z regionu i ich integracja.
 8. Tworzenie pozytywnej atmosfery wokół przedsiębiorców i ich firm, które odnoszą sukcesy na polskim i zagranicznych rynkach.
 9. Rekomendacje podkarpackich przedsiębiorstw do ogólnopolskich nagród i wyróżnień.
 10. Uczestnictwo w PNG i przyznanie nagrody w danej kategorii w danym roku nie wyklucza uczestnictwa w następnych latach.
 11. Laureaci programu mają możliwość umieszczenia logo "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" w swoich materiałach firmowych, w materiałach reklamowych, w prezentacjach o firmie, w Internecie, w reklamach prasowych, artykułach sponsorowanych i informacjach prasowych, a także w reklamie telewizyjnej, na bilbordach, banerach reklamowych itp.
 12. Fakt uzyskania certyfikatu można wykorzystać jako argument w kontaktach z klientami i kontrahentami, informując o tytule w trakcie rozmów, jak i zamieszczając logo w ofertach.

Firmy zainteresowane udziałem w konkursie mogą wysłać zgłoszenia do 10 lipca. Wszystkie dokumenty i formularze dostępne są TUTAJ. Należy je wypełnić i przesłać na adres: Centrum Promocji Biznesu, ul. Szarych Szeregów 5, 35-114 Rzeszów z dopiskiem "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza". Dodatkowe informacje: 17 8525646, png@rze.pl

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

Środa, 1 Marca 2017 r.

Już po raz szesnasty Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie przy współpracy z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Wojewodą Podkarpackim nagrodzi najaktywniejsze gospodarczo firmy naszego regionu przyznając statuetki i wyróżnienia w konkursie "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2017".

Kryteria oceny oraz liczne grono starających się o nagrodę sprawiły, iż jest ona najważniejszym wyróżnieniem dla podkarpackiego biznesu, przyznawanym corocznie przez władze regionu, gremia gospodarcze i naukowe oraz media.

Laureaci Konkursu to wyjątkowe firmy, stanowiące gospodarczą wizytówkę województwa podkarpackiego, będące świadectwem, iż region nasz dysponuje znacznym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi.

"Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" w piętnastu przeprowadzonych edycjach dała szansę do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć, twórczego współzawodnictwa i wzajemnej wymiany doświadczeń ponad 1700 uczestnikom. Statuetkę Laureata otrzymało ponad 150 firm.

XVI edycja Konkursu rozstrzygana będzie w następujących kategoriach:

 • Polskie Przedsiębiorstwo (6 grup wg zatrudnienia)
 • Przedsiębiorstwo zagraniczne w Polsce
 • Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych
 • Przedsiębiorstwo Budowlane
 • Przedsiębiorstwo Handlowe
 • Opieka Zdrowotna
 • Eksporter
 • Firma Pięciolecia
 • Firma Dziesięciolecia
 • Najlepsze Produkty
 • Najlepsze Usługi
 • Innowacje
 • Nagrody specjalne przyznawane przez Kapitułę: Manager Roku, Wydarzenie Roku

Formularze konkursowe 2017

Wtorek, 22 Listopada 2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości wręczenia nagród "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2016.

Galeria zdjęć 2016

Poniedziałek, 21 Listopada 2016 r.

21 listopada 2016 roku (poniedziałek) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Rzeszowie (naprzeciwko Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka), odbyła się uroczysta Gala XV edycji konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza".

rozpoczęcie uroczystości godz. 1500.

Program Gali:

 • 14:00 Prezentacja produktów przygotowanych przez Laureatów
  Smaczne bo Podkarpackie 2016 - lunch powitalny
 • 15:00 Rozpoczęcie Gali, powitanie Gości
  Ogłoszenie wyników Programu Certyfikującego
  Smaczne bo Podkarpackie 2016
 • 15:30 Ogłoszenie wyników Konkursu
  Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2016
  Wręczenie statuetek i wyróżnień Laureatom XV edycji Konkursu
  Wystąpienia zaproszonych Gości
 • 17:00 Część artystyczna: Marcin Daniec
 • 18:00 Bankiet
Patronat medialny:
TVP Rzeszów Radio Rzeszów Nowe Podkarpacie - Tygodnik regionalny Obserwator Lokalny Tygodnik Sztafeta Korso Tygodnik Regionalny gospodarkapodkarpacka.pl Tygodnik Nadwiślański Życie Podkarpackie